Який матеріал контактних лінз кращий для очей?
Одним з основних параметрів для лінз є їх кислородопроникність (Dk / t). Чим більше пропускається кисню через лінзу, тим краще для здоров'я органів зору. Дослідження показали, що він повинен бути ≥80 у. е. Інший важливий показник - це вміст води.
Гідрогелеві контактні лінзи роблять з полімерів, які практично не пропускають кисень. Тому для гідрогелевих контактних лінз, чим більший вміст води і тонша лінза, тим краще. Однак, при великому вмісті води контактна лінза погано зберігає форму і швидко зневоднюється. Зменшення товщини лінзи також призводить до втрати форми, її легше порвати. У більшості сучасних гідрогелевих лінзах наступні характеристики: вміст вологи 55-58% і Dk / t 25-30 одиниць. При таких значеннях контактні лінзи можна носити тільки вдень не більше 10 годин.
Перші силікон-гідрогелеві контактні лінзи з'явилися десь 14 років тому. Такі лінзи пропускають більше кисню до рогівки, ніж гідрогелеві. Силіконова складова працює як кисневий насос, а гідрогелева - зволожує рогівку. Показник Dk / t таких лінз 100-160 одиниць, а вміст вологи 30-35%, що дозволяє їх носити набагато довше, практично не знімаючи.
Лінзи з силікон-гідрогелевих матеріалів більш щільні, тому перший час можуть відчуватися на очах як щось чужорідне. Але за рахунок цього краще тримають форму, їх легше знімати та одягати. На цьому м’якому способі корекції накопичується менше білкових і ліпідних відкладень, за рахунок чого довший термін комфортного носіння.
У силікон-гідрогелевих лінзах можна тривалий час перебувати навіть в умовах низької вологості повітря. Вони добре підходять для роботи за комп'ютером.
Автор: Ірина Околович За матеріалами: wdl-optika.by
Здоровье
Просмотров: 1957