«Ощадбанк» оплатить поховання своїх вкладників

«Ощадбанк» оплатить поховання своїх вкладників

Ощадбанк виплачує по 500 грн. на поховання спадкоємцям вкладників, які померли у 2005-2011 роках

Вже понад місяць Ощадбанк проводить компенсаційні виплати вкладникам Сбербанку колишнього СРСР. Також Ощадбанк виплачує по 500 грн. на поховання спадкоємцям вкладників, які померли у 2005-2011 роках і не отримали компенсацію втрат від знецінення грошових заощаджень протягом 2005-2009 років, а також померлих у 2012 році, або іншим особам. Категорії вкладників визначені статтею 8 Закону України «Про державні гарантії відновлення заощаджень громадян України».

Про процедуру виплати коштів спадкоємцям померлих вкладників розповіла начальник управління маркетингу, реклами та зв’язків з громадськістю Ощадбанку Ярослава Тітова:

— Якщо ощадну книжку померлого вкладника спадкоємець ще не встиг переоформити на своє ім’я, він може розраховувати на виплату на поховання — в межах залишку вкладу, але не більшу від 500 гривень. Щоб отримати ці кошти, треба зареєструватись в окремому реєстрі для виплати компенсаційних коштів на поховання, звернувшись у будь-який робочий день до відділення Ощадбанку, де відкрито компенсаційний вклад померлого. Для реєстрації громадянину знадобиться свідоцтво про смерть вкладника, його ощадна книжка, власний паспорт, довідка про присвоєння ідентифікаційного номера та її ксерокопії. Ті, хто вже переоформив на себе ощадкнижку, на жаль, на цю виплату розраховувати не можуть.

У той же час ті, хто отримав виплату на поховання і не має власного вкладу, можуть переоформити успадкований компенсаційний вклад на своє ім’я на підставі свідоцтва про право на спадщину і стати, таким чином, власником цього рахунку (свідоцтво про право на спадщину оформлюється в нотаріальних органах). Для цього необхідно звернутися до установи Ощадбанку за місце знаходження компенсаційного рахунку (вкладу) та надати такі документи:

  • свідоцтво про право на спадщину та його копію;
  • ощадні книжки померлого вкладника за компенсаційним(и) рахунком(ками);
  • свідоцтво про смерть вкладника та його ксерокопію;
  • паспорт громадянина України та його ксерокопію;
  • довідку про присвоєння ідентифікаційного номера та її ксерокопію (не надається в разі наявності в паспорті відмітки про право здійснювати платежі без ідентифікаційного номера).

Після оформлення рахунку вкладник може звернутися до банку у вересні 2012 р., та зареєструватися у «Реєстрі вкладників заощаджень громадян» та чекати наступних рішень Кабінету Міністрів про подальші компенсаційні виплати.

Джерело:   http://www.poltava.pl.ua
4858
08.07.2014
 
 
 

Стрічка новин