Сьогодні, 7 січня, православні та греко-католики відзначають одне з основних релігійних свят – Різдво Христове.
На Різдво українці вітають один одного словами: «Христос народився!», відповідаючи: «Славімо Його!»
Згідно з євангельським переказом, коли римський імператор Август, який правив Іудеєю, оголосив перепис населення, і кожен повинен був записатися саме там, звідки був родом, – праведний Йосип вирушив з зарученою з ним Пресвятою Дівою Марією у своє рідне місто Віфлеєм.
У готелі не виявилося вільних місць, тому Йосип і Марія знайшли притулок у печері, куди заганяли домашніх тварин (давньослов’янською — вертеп). У цьому вертепі й народився Ісус. Немовля Богородиця поклала в ясла.
Першими поклонитися Богу, що втілився, прийшли пастухи, яких сповістив Ангел. Слідом за ними прийшли волхви (східні мудреці-язичники), які дізналися про диво з появи на небі незвичайної зірки. Ця зірка привела волхвів до місця Народження Ісуса і тому іменується Віфлеємською.
Свято Різдва символізує примирення людини з Богом. Різдво передбачає спокутний подвиг Христа і оновлення людської природи.
Після святкового нічного богослужіння 7 січня православні вітають один одного зі світлим святом Різдва Христового і розговляються (припиняють піст).
Святкові служби у храмах 7 січня тривають до пізнього вечора.
На другий день після Різдва Христового, 8 січня, Церква відзначає свято під назвою Собор Пресвятої Богородиці.
З цього дня і аж до свята Хрещення Господнього (19 січня) у православних віруючих триватимуть святки – святі й радісні дні, коли люди відзначають народження Христа.