Києву пропонують мир на умовах Кремля, або війну до переможного кінця, теж нав’язану Путіним, пише «Главред». Видання нагадує нещодавню заяву ватажка угруповання «ЛНР» Плотницького, який вкотре проголосив курс на інтеграцію з Росією. Російські ЗМІ відразу ж розтиражували цю «сенсаційну» новину. І заодно вкотре нагадали росіянам – жителі Донбасу повстали через незгоду з «державним переворотом» у Києві. Головною – якщо взагалі не єдиною! – метою котрого було позбавити російську мову в Україні статусу регіональної. Отже, риторика пропагандистів – те єдине, що залишається стабільним у Росії, наголошує видання. При цьому російська влада від самого початку окупації заявила й потім не раз підтверджувала – інтегрувати в себе «народні республіки» не збирається ані зараз, ані пізніше. В такому разі, для чого Путін дозволяє своїм маріонеткам обіцяти російську інтеграцію?
Відповідь: аби довести росіянам та своїм прихильникам на окупованому Донбасі абсурдність українських прагнень інтегруватися в ЄС і НАТО. А Києву подібні безпідставні заяви мають довести повну відсутність перспектив будь-яких переговорних процесів. Або мир – на його умовах. Або – війна до переможного кінця, теж нав’язана. На цьому наголошується в публікації «Інтеграція в Росію: марення «ЛНР» чи план Путіна».
Український політичний бомонд, а вслід за ним і громадськість багато років не звертали уваги на ситуацію в Збройних силах України. Навіть Віктор Янукович вважав, що має армію. А коли він наважився придушувати Євромайдан, то виявилося, що з понад 120 тисяч військовослужбовців і цивільних працівників можна використати в активних діях хіба що кілька тисяч солдатів, констатує «Тиждень.ua».
Потім у такій самій ілюзії перебували лідери Майдану, що прийшли до влади наприкінці лютого 2014 року. Причому проблема виявилася не стільки в озброєнні, скільки в якості командних кадрів – цілковитій відсутності волі та ініціативи, неспроможності вирішити найпростіші польові завдання, як-от проведення в заданий термін часу колони з пункту А до пункту Б або забезпечення елементарної охорони, згідно з військовим статутом. Попри існування сотень генералів, досі не з’явилося жодного гідного воєначальника. Про те, чому так сталося і як змінити ситуацію, йдеться в статті «Лише молоді офіцери радикально змінять Збройні сили України».
Уряд майже втратив час, довірений йому народом. Інтернет-видання «Фокус» нарахувало щонайменше 10 завдань, які уряд Арсенія Яценюка і адміністрація Петра Порошенка повинні були вирішити насамперед. Зокрема, недопущення популістів в уряд, зниження податкового навантаження для бізнесу, демонополізація галузей, де диктують правила один або два гравці, скорочення бюрократичного апарату, контроль безпідставно завищених цін, в першу чергу – це фармацевтичний ринок та нафтопродукти. Більше з претензіями журналістів до нової влади видання знайомить у статті «Тренди: 10 невиконаний завдань «уряду камікадзе».