У Черкасах знайшли спосіб, як не дати випускникам списати

У Черкасах знайшли спосіб, як не дати випускникам списати

Аби студенти не списували, на деяких пунктах тестування Черкаської області хочуть установити відеокамери.

На Черкащині вже завершилась реєстрація випускників для зовнішнього незалежного оцінювання. До 5 березня цього року ті школярі, які допустили помилки при реєстрації, ще мали можливість їх виправити. Цьогоріч освітяни нарахували в області 9255 одинадцятикласників, це більше у півтора рази, ніж торік, тоді їх було менше шести тисяч. Станом на 3 березня на ЗНО зареєструвались 7883 одинадцятикласники, це 85% від їхньої загальної кількості.

– Найкраще реєстрація на зовнішньо незалежне оцінювання пройшла у Ватутіному, там до вишів планують вступати 97% випускників, та Каневі – 95%, найгірше – в Уманському районі, де зареєструвалось лише 73% одинадцятикласників, – підбиває підсумки заступник начальника Головного управління освіти і науки Черкаської облдержадміністрації Валерій Данилевський. – Найбільшим попитом у випускників, окрім обов'язкових української мови та літератури, користувались історія України, математика і біологія.

Аби підвищити контроль, під час цьогорічного ЗНО на деяких пунктах тестування планують установити відеокамери, щоб абітурієнти не списували.

Цього року вступна кампанія до вищих навчальних закладів трохи відрізнятиметься від попередніх. Міністерство освіти та науки вирішило не повертатись до системи електронного вступу. Тоді кожен випускник мав можливість подати документи до вузу в електронному вигляді.

Після цього практично в он-лайн режимі подивитись, скільки осіб узагалі подало документи до обраного вузу на ту чи іншу спеціальність та які у них бали по ЗНО.

Цьогоріч замість цього кожен вуз на своєму сайті буде вивішувати певну інформацію, саме зараз вирішують конкретний перелік відомостей.

Окрім того, про хід вступної кампанії в області можна буде дізнатися і на сайті Головного управління освіти та науки Черкаської обласної державної адміністрації guon.at.ua. Ще однією цьогорічною новацією є те, що абітурієнту підвищили прохідний бар'єр із профільних предметів до 140 балів, раніше з усіх протестованих предметів необхідно було набрати не нижче 124 балів.

До того ж, буде змінений календар вступної кампанії. У зв'язку з проведенням футбольного чемпіонату «Євро-2012» навчальний рік для випускників закінчиться раніше: в одинадцятикласників – 3 травня, а у дев'ятикласників – 11 травня. Школярі інших класів навчатимуться до 25 травня.

– Нарешті ми подолали «демографічної кризу» серед випускників. Цього року їх значно більше, тому черкаські ВНЗ отримають і більше абітурієнтів, – говорить директор Черкаського кооперативного економіко-правового коледжу, заступник голови ради ректорів (директорів) ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації Черкаської області Микола Зажирко. – Окрім того, технікуми та коледжі матимуть більше переваг завдяки нижчій «планці» прохідного бар'єра із ЗНО по профільних дисциплінах – не 140 балів, а лише 124. Тому думаю, що у навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації цього року проблем із кількістю абітурієнтів не буде.

Ректор Східноєвропейського університету економіки і менеджменту Наталія Казарінова зазначає, що сьогодні, подаючи документи до ВНЗ, абітурієнт часто має єдину мету – вступити «хоч кудись». Випускники особливо не замислюються над тим, що вони робитимуть через чотири-п'ять років…

– Держава теж часто витрачає кошти на підготовку фахівця і не несе відповідальності за його працевлаштування. А деякі абітурієнти вже напевне знають, що ніколи не працюватимуть за спеціальністю або ж узагалі працюватимуть у іншій країні… Ми та інші вузи щодня отримуємо по кілька десятків листів від різних установ і організацій, які просять підтвердити справжність диплома, – говорить вона.

1874
02.06.2014
 
 
 

Стрічка новин