«20 днів у Маріуполі»: у Черкасах безкоштовно покажуть документальний фільм

«20 днів у Маріуполі»: у Черкасах безкоштовно покажуть документальний фільм

До роковин повномасштабного вторгнення російських загарбників в Україну, кінотеатр «Україна» у партнерстві з капеланською службою 118 ТрО планує благодійний показ документальної стрічки українських журналістів про воєнні злочини окупантів «20 днів у Маріуполі».


Про це повідомили в пресслужбі кінотеатру “Україна”.


Показ відбудеться 22 лютого о 18:00. Вхід вільний.


В основі картини «20 днів у Маріуполі» матеріали, зібрані трьома журналістами Associated Press, які опинились в оточеному російськими військами Маріуполі.


Відеожурналіст Associated Press Мстислав Чернов разом зі своїми колегами Василиною Степаненко та фотографом Євгеном Малолєткою на початок повномасштабного вторгнення були у Маріуполі.


Вони прожили серед маріупольців 20 днів в оточенні. Шок від жорстокості, з якою росіяни руйнували будинки й долі безлічі маріупольців, журналісти пережили разом з усіма. Їм пощастило вижити під жорстокими обстрілами і на 21-й день виїхати з міста по гуманітарному коридору. Відтоді у Маріуполі немає жодного міжнародного журналіста.


Фільм «20 днів у Маріуполі» зроблено у співробітництві Associated Press та американських документалістів з Frontline. Матеріал для фільму було відзнято під час перших днів облоги Маріуполя. Члени команди Associated Press стали останніми міжнародними журналістами в оточеному Маріуполі. Вони продовжили роботу в облозі та зафіксували кадри, які пізніше стали визначальними образами війни: смерті дітей, масові поховання, розбомблений пологовий будинок та інші жахи російських злочинів.


Близько 10 відсотків відео та фотографій вдалося відправити з єдиної точки у місті, де був сигнал мобільного зв’язку. Близько 30 годин відео вони вивезли гуманітарним коридором.


Світова прем’єра відбулась на кінофестивалі Sundance, де стрічка отримала приз глядачів. А далі були покази та нагороди ще на шести фестивалях. За свою роботу українські журналісти отримали Пулітцерівську премію.

 
 
 

Стрічка новин