Навчання під час війни: як працюватимуть школи у Черкасах

Навчання під час війни: як працюватимуть школи у Черкасах

Заступниця міського голови Анастасія Чубіна розповіла, яким чином відбуватиметься процес навчання 2022-2023.


Аби проводити навчання в очному режимі, у 2022-2023 навчальному році школи повинні мати укриття. За словами Анастасії Чубіної, у Черкасах більш ніж половина шкіл ними облаштовані, пише Суспільне.


Свято знань у черкаських школах


Є питання безпеки й у період воєнного часу — це першочергове питання. Тому Департамент освіти рекомендує уникати всіх масових заходів. Традиційне святкування 1 вересня, коли біля школи збирались всі учні, буде мінімізоване. Кожна школа індивідуально буде визначати як святкувати, однак рекомендуємо проводити свято на рівні кожного класу окремо.


Формат навчання


Для відновлення навчання в очному режимі мають бути в школах безпечні укриття. Раніше була створена відповідна комісія, яка обстежила всі сховища. Із 35 черкаських шкіл лише 22 допущені до повноцінного очного режиму роботи, оскільки у них є укриття. Однак очне навчання відновлять фактично всі школи — ті, школи, які не мають укриттів, будуть навчатись у школах, які мають акти на відкриття закладів.


Ми зрозуміли, що на очну форму навчання потрібно виводити ті класи, для яких така форма навчання критично важлива — це перші, другі, п'яті та одинадцяті класи.


На початку серпня ми провели анкетування батьків дітей із цих класів і ми отримали числа, які показують, що одинадцяті класи будуть навчатись на розсуд навчального закладу (на все місто лише дев'ять класів одинадцятикласників виявили бажання навчатись офлайн). Понад 80% батьків першокласників підтримали очну форму навчання, другі та п'яті класи залишаються на розсуд школи.


Також у нас є три школи, які навчатимуться дистанційно: фізико-математичний ліцей, гуманітарно-правовий ліцей та одинадцята школа.


Очне та онлайнове навчання в одному класі


Якщо ми говоримо, що перші класи виходять на очне навчання, то це не означає, що всі батьки зобов'язані це зробити. За правом батьків лишається вибір форми навчання для своєї дитини. Навіть якщо є одна дитина у класі, яка бажає навчатись дистанційно, ми будемо дублювати для неї навчання, і таким чином відбуватиметься навчальний процес.


Алгоритм евакуації молодших школярів під час повітряної тривоги


У першу чергу з укриттями ознайомлені батьки. Також у перший навчальний день для всіх учнів будуть проведені "навчальні" тривоги, коли дітям покажуть і план евакуації, і розміщення.


Навчання в укриттях


Більшість сховищ облаштовані таким чином, щоб у них можна було проводити навчання. У нас є одна школа, у якої сховище поділене на окремі класи. Там є парти, стільці, тому повітряна тривога не буде перешкоджати проведенню навчального процесу. Тобто все залежить індивідуально від укриття кожної школи.


Відповідність кількості учнів, кількості місць в укриттях


Головний критерій кількості дітей, які виходять на очну форму навчання — це наявність для них укриття. Є школи, де буде проводитись навчання у дві зміни. На кожну дитину, яка вийде на навчання у школу, є місце в укритті — це обов'язковий безпековий аспект.


Забезпечення шкіл всім необхідним


Приймемо всіх, у тому числі велику кількість переселенців. З підручниками ситуація різна: є ситуація, коли школа переходить в український формат, тому можливо підручники будуть поки електронні.


Якщо тривога "застала" дитину під час завершення навчального дня


Наприклад якщо тривога почалась об 11:55, а дитина мала завершити навчання о 12:00, то до кінця тривоги всі діти залишаються в укритті. До того ж у шкільних укриттях можуть знаходитись лише учні та персонал навчального закладу.


Навчання учнів, які виїхали за кордон


Батьки можуть обрати зручну форму навчання — індивідуальну або онлайнову. Ми хочемо, аби кожна дитина повернулась до нас, тому будемо робити все можливе для цього.

 
 
 

Стрічка новин