Дубілет звернув увагу на дні народження українців

Дубілет звернув увагу на дні народження українців

Міністр Кабміну Дмитро Дубілет під час роботи зі статистикою народжуваності українців виявив, що після 1990 року в Україні люди стали частіше народжуватися у будні. На думку Дубілета, це тривожний тренд — лікарі стали менше думати про інтереси новонароджених.

 

Про це Дубілет написав в Facebook.

 

Згідно зі статистикою, за радянських часів діти народжувалися в будь-який день тижня однаково, а після 1990 року більшість дітей стали народжуватися в будні. За словами Дубілета, статистика свідчить про те, що після 1990 року лікарі стали набагато частіше штучно стимулювати пологи. Вони розраховують так, щоб діти не народжувалися у вихідні. Піки у вівторок пояснюються тим, що на цей день частіше призначають кесарів розтин.

Штучне стимулювання більш ранніх пологів несе негативні ризики для здоров’я. Дубілет вважає, що в українських пологових будинках медичні рішення приймають не завжди виходячи з інтересів дитини.

 

Раніше Дубілет анонсував проведення електронного перепису населення України за допомогою даних мобільних операторів, РАГСів, Пенсійного Фонду та соцопитувань у 2019 році.  За словами Дубілета,  це заощадить 2-3 млрд грн в наступному році.

 

13.12.2019
Медицина
 
 
 

Лента новостей