Автомобілі черкащан "бомблять" навіть серед білого дня

Автомобілі черкащан

Розламані замки дверцят, багажника та паливного бака одразу на двох автівках свідчили жительці обласного центру Оксані про те, що біля її "залізних коней" похазяйнували крадії. В одній з автівок зняли акумулятор, іншу лишили зі зламаними замками. Можливо, зловмисників хтось сполохав.Зробивши кілька фото пошкоджених замків, жінка викликала правоохоронців.

– Машини стояли поблизу будинку, – розповідає пані Оксана. – Акумулятор в "копійці" вже був досить зношеним. Ми планували замінювати його, однак неприємний сам факт того, що трапилось.
На подив потерпілої, усі пошкоджені замки вдалось відімкнути, хоча й не з першої спроби.

– Наступної ночі близько п’ятої ранку намагались проникнути в сусідську машину, що стояла у дворі, – каже жінка, – та спрацювала сигналізація.
Не встигла пані Оксана оговтатися від крадіжки, як за місяць охочі до чужого майна знову накинули оком на її легковик. Черкащанка розповідає – злодії вдруге намагались зламати замок паливного бака, проте пішли ні з чим.

Вдруге жінка міліцію не викликала. Втім, зізнається, приємного мало.

Володимир Голубош: "Щотижня реєструють дві-три крадіжки з автотранспорту"
Ласі до чужого майна не лишають черкаських автовласників у спокої. Найчастіше зазіхають на акумулятори, автомагнітоли, колеса, GPS-навігатори та навіть бензин... Зловмисники зламують замки, використовують відмички або спеціальні сканери та нишпорять в автівках черкащан як вдень, так і вночі.

– Цьогоріч на Черкащині за фактом крадіжок з автомобілів порушено 300 кримінальних справ, – коментує начальник управління карного розшуку УМВС України в Черкаській області Володимир Голубош. – Найчастіше від злочинних посягань страждають залишені посеред дороги та припарковані біля житлових будинків автомобілі. Із загального числа крадіжок на охоронюваних автостоянках зареєстровано всього дві.

Левова частка усіх крадіжок з автотранспорту припадає на обласний центр. Так, у Черкасах сліди "непроханих гостей" у власних автівках виявили 150 черкащан (хоча ця цифра – лише офіційна статистика). Велику кількість крадіжок, за словами Володимира Голубоша, скоюють на Митниці та у Південно-Західному районах обласного центру. Зокрема на бульварі Шевченка та на вулицях Героїв Сталінграда, Благовісній, Різдвяній, Героїв Дніпра, Гагаріна та Сумгаїтській.

Нещодавно співробітники карного розшуку затримали у Черкасах групу з трьох осіб, які спеціалізувалися на крадіжках із салонів автомобілів. Зловмисники вистежували потрібне авто, розбивали в ньому скло та забирали з собою GPS-навігатори або телевізори. Крадені речі, кажуть у міліції, умільці збували через таксистів. Подальшу долю затриманої трійці вирішить суд.

Як свідчить практика, крадіям зовсім не обов’язково чекати пізньої години та обирати дорогий автомобіль. Аби обчистити авто, зловмисник не пропустить жодної слушної нагоди. Охочі "підзаробити", не докладаючи при цьому особливих зусиль, нишпорять в чужих машинах навіть серед білого дня. Правоохоронці розповідають: нерідко водії страждають через свою необачність. Автовласники зупиняються на стоянках поблизу банків, великих супермаркетів та на автозаправках, вибігають "на хвилинку", а дверцята автівки не замикають. Цим тільки полегшують роботу крадіям. За лічені секунди зловмисники витягують з машини цінні речі та зникають. А від досвідчених злочинців не врятує навіть сигналізація – деякі умільці долають її спеціальними сканерами.

Як правило, на крадіжках з автотранспорту "спеціалізуються" наркомани, любителі випити, колишні ув’язнені та неповнолітні. В міліції наголошують – на крадіжках з автотранспорту багато не "заробиш", однак вони досить популярні через відносно легку можливість проникнути в авто та широкий діапазон збуту викраденого.

– Складність розкриття крадіжок з автотранспорту полягає перш за все в тому, що потерпілі несвоєчасно звертаються із заявами до міліції, – підсумовує Володимир Голубош. – Подекуди складно навіть встановити місце, де було скоєно крадіжку.

Підготував: Марина ПУСТОВГАР

2102
08.04.2014
 
 
 

Стрічка новин