Освітня реформа в Україні: між полемікою та компромісом

Освітня реформа в Україні: між полемікою та компромісом

Активісти “Студентської Свободи” вийшли у Києві на “Марш за якісну освіту”, на якому вимагали відставки міністра Дмитра Табачника.

Протестувальників обурює законопроект про вищу освіту, який депутати розглядатимуть найближчим часом, а також ініціатива міністра скоротити вивчення української мови в школах.

“Ми тут, щоб відправити у відставку Табачника, цього українофоба, який вбиває наше майбутнє, вбиваючи нашу освіту”, – каже один з учасників маршу.

Проект закону передбачав обмеження автономії вишів, введення вступних іспитів, стипендії – лише відмінникам.

Наприкінці січня активісти та експерти долучилися до обговорення документу в складі робочої групи і домоглися змін урядової версії, як розповідає Максим Луцький з Комітету з питань освіти:

“Сьогодні, якщо скласти всі складові з альтернативних законопроектів – урядовий і напрацювання робочої групи, я вважаю, це буде документ, який не буде викликати жодного супротиву у суспільстві, буде консолідувати як студентів, так і науковців. Якщо хтось буде з цього робити політику, ми на це звертати увагу не будемо”.

Студенти, які брали участь в обговоренні документу своїми поправками задоволені, як от Ілля Кротенко:

“Ряд питань, принципових для студентів, – це незмінність плати за контракт, протягом всього навчального періоду. І нам фактично вдалося досягти того, що студент, поступаючи в вищий навчальний заклад, точно знає, скільки платитиме протягом всього навчального терміну.”

Розповідає кореспондент Євроньюз Ангеліна Карякіна:

“Чи дослухається уряд до студентства стане зрозуміло у вівторок 21 лютого. Поправлену редакцію законопроекту презентують прем’єр-міністру Миколі Азарову”.

Джерело:   http://1tv.com.ua
2092
03.05.2014
 
 
 

Стрічка новин