З 2010-го по 2014-й рік ПАТ “АЗОТ”, який входить в холдинг OSTCHEM, витратить 171 000 000 гривень на екологічні програми.
Про це в інтерв”ю повідомив Голова Правління ПАТ “АЗОТ” Віталій Скляров.
- По-перше, ми піклуємося про здоров’я, якості життя і благополуччя жителів Черкас, а також майбутнє наших дітей, – говорить Віталій Скляров. – Адже, впроваджуючи сучасні технології, модернізуючи виробничі процеси і використовуючи більш прогресивні матеріали, ми прагнемо максимально скоротити обсяги викидів і відходів, які утворюються в процесі виробництва.
По-друге, ми намагаємося менше споживати природного газу, води, енергії. Крім того, в сучасному світі люди стають все більш екологічно обізнаними. Багато компаній прагнуть вибирати продукти та послуги, які відповідають еко-стандартам. Високі вимоги пред’являють споживачі і до екологічності хімічної продукції. Зараз все більше країн пред’являють екологічні вимоги до учасників тендерів. Якщо підприємство не відповідає цим вимогам, то його можуть навіть не допустити до участі, що призведе до втрати ринку. На міжнародному ринку добрив – це новий тренд.
Починаючи з 2010 року на реалізацію екологічних проектів підприємство вже витратило 60 мільйонів гривень. За ці кошти повністю реконструйовані установки очищення газу в цеху з виробництва карбаміду третьої черги, а відтак викиди пилу карбаміду в цеху зменшилися на 33 тонни, аміаку – на 15 тонн на рік. Але основний екологічний ефект від проведених заходів очікується в 2013 році, коли викиди карбаміду планується скоротити на 116,3 тонни, аміаку – на 301 тонну на рік.
Крім цього, реконструйовано систему аспірації складу готової продукції цеху з виробництва аміачної селітри. В результаті викиди пилу аміачної селітри по складу готової продукції знизилися на 50% (на 60 тонн).
Нещодавно ПАО “АЗОТ” демонтував автозаправну станцію на території основного майданчика підприємства і таким чином домоглися скорочення викидів вуглеводнів на 78% або 1,1 тонни на рік. А завдяки виконанню ремонтно-монтажних робіт на трубопроводі видачі танкових газів з цеху з виробництва аміаку 4 черги у відділення аміачної води цеху з виробництва карбамідо-аміачної суміші, підприємство знизило викиди діоксиду азоту та аміаку. Зниження викидів склало: по діоксиду азоту 20% або 110 тонн на рік, по аміаку – 30% або 6 тонн на рік.
У найближчі два роки Черкаський “АЗОТ” планує виділити ще близько 111 мільйонів гривень на екологічні програми, з них у 2013 році ми витратимо 30 мільйонів гривень. Серед найбільш значущих проектів 2013 року – модернізація аміачного виробництва та удосконалення очисних споруд. На підприємстві від обох цих проектів очікують суттєвого екологічного ефекту.