Нові штрафи за браконьєрство: на яких тварин і на скільки зросли

Нові штрафи за браконьєрство: на яких тварин і на скільки зросли

З 25 липня в Україні в 4 рази збільшуються штрафи за браконьєрство по всіх видах тварин. А за знищення чи пошкодження гнізд, нір та бобрових загат – у 5-10 разів.


У Державному агентстві лісових ресурсів такий розрахунок пояснюють тим, що браконьєр має сплатити не лише штраф, а й компенсувати кошти на відтворення знищених тварин.

 

Таким чином, згідно з наказом Держлісагенства, Мінагрополітики та Мінприроди, розмір такси за незаконне знищення тварин збільшено:

 

за лося – з 20 тис. до 80 тис. грн;

 

за оленя європейського – з 15 тис. до 60 тис. грн;

 

за оленя плямистого – з 10 тис. до 50 тис. грн;

 

за лань – з 10 тис. до 40 тис. грн;

 

за козулю та муфлона – з 8 тис. до 32 тис. грн;

 

за бобра – з 2,6 тис. до 10 тис. грн;

 

за зайця-русака – з 500 до 8 тис. грн;

 

за бабака та куницю – з 1,5 тис. до 6 тис. грн;

 

за лебедя – з 1 тис. до 4 тис. грн;

 

за галагазів, гусей, кекликів, куріпок сірих, фазанів – з 500 до 2 тис. грн.

 

Важливо знати! Крім відшкодування збитків, за браконьєрство передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність.

 

Сезони полювання


Ті, хто має необхідні документи на полювання – відстрільну картку та ліцензію, знають, що сезон полювання на дичину традиційно відкривається на початку серпня. Терміни початку полювання в Україні визначені законом Про мисливське господарство та полювання. Конкретні ж дати, а також дні і норми відстрілу тварин визначаються місцевою владою і наказами Мінприроди.

 

Отже, відповідно до закону полювання може здійснюватися:

 

на норця великого, качок (крім гоголя, черні білоокої, савки, огара, галагаза, гаги звичайної, лутка, крохалів, черні червонодзьобої, нерозня, чорної чорнодзьобої вівсянки, водяної курочки, пастушки), куликів (крім дупеля, кулика-сороки, ходуличника, шилодзьобки, кроншнепів, чайки, лежня, дерихвоста, поручайника, крем’яшника, чорниша, перевізника, фіфі, зуйка морського, малого, великодзьобого, галстучника), голубів (крім голуба-синяка) – з серпня по грудень включно;

 

на гусок: сірих, білолобих великих, гуменника – серпень-січень;

 

на сіру куріпку, фазана – з жовтня по грудень включно;

 

на перепілку – серпень-листопад;

 

на самця козулі – з травня по 31 грудня;

 

на самців лані, оленя європейського та плямистого, лося, муфлона, кабана та їхній молодняк, включаючи молодняк козулі, здатний до самостійного існування – з серпня до початку лютого;

 

на бабака – з червня по 30 вересня;

 

на борсука – з жовтня до кінця листопада;

 

на білку, бобра, ондатру, куниць лісову та кам’яну, норку американську, єнотовидного собаку, лисицю, вовка, шакала – з жовтня по 31 січня;

 

на дикого кролика і зайця-русака – листопад-січень.

 
 
 

Лента новостей