Молоді в цьому році стане ще складніше знайти роботу.
Безробіття серед молоді перебуває на рівні кризового 2009 року і в 2013 р. складе 12,6%. Про це йдеться в доповіді Міжнародної організації праці (МОП) “Глобальні тенденції зайнятості серед молоді – 2013".
За прогнозами фахівців, без роботи залишаться 73 млн. 400 тис. молодих людей.
У той же час, за підсумками 2012 р. цей показник склав 12,4%. Таким чином, приріст чисельності безробітної молоді за період з 2007 по 2013 рр.. складе 3,5 млн чол. За прогнозами, до 2018 р. цей показник досягне 12,8%.
Серед регіонів найвищий рівень молодіжного безробіття в 2012 р. зареєстрований на Близькому Сході, де без роботи виявилися 28,3% молодих людей, тобто безробітним був кожен четвертий представник економічно активної молоді. За існуючими прогнозами, в 2018 р. цей рівень повинен зрости до 30%.
У розвинених країнах рівень молодіжного безробіття в 2012 р. склав 18,1%. По всій видимості, він буде постійно перевищувати 17% до 2015 р. і, за прогнозами, опуститься нижче 17% не раніше 2016 р. У Греції та Іспанії безробітними є більше половини економічно активної молоді.
У доповіді також наголошується, що багато молодих людей взагалі припиняють всякі пошуки роботи. Якби вони враховувалися при визначенні показників безробіття, як наголошується в доповіді, чисельність молоді, що є безробітною або втратила надію на працевлаштування, в розвинених країнах в 2012 р. склала б 13 млн. чол. на відміну від 10,7 млн. фактично безробітних.
“Гарантовані робочі місця, які раніше були нормою для попередніх поколінь, принаймні в розвинених країнах, стали не такими доступними для сучасної молоді. Поширення тимчасової та неповної зайнятості, особливо після того, як глобальна економічна криза досягла свого піку, говорить про те, що така зайнятість найчастіше є для молодих людей єдиним можливим варіантом працевлаштування “, – пояснює помічник гендиректора МОП з питань політики Хосе Мануель Салазар-Ксірінакс.
Крім того, за прогнозами МОП, зростає і частка тих молодих людей, які не можуть знайти роботу протягом шести і більше місяців.
За словами Салазар-Ксірінакса, це викликає особливе занепокоєння: “До довгострокових наслідків високою і стійкою молодіжного безробіття належать відсутність корисного досвіду роботи і втрата професійних навичок. Крім того, безробіття, з якою молоді люди стикаються на самому початку своєї кар’єри, швидше за все несприятливо відіб’ється на їх здатності заробляти, внаслідок чого вони будуть як і раніше позбавлені хороших перспектив зайнятості і заробітків навіть десятиліття потому “.