У сфері ІТ в Україні зростає кількість жінок

У сфері ІТ в Україні зростає кількість жінок

В окремих IТ-компаніях працює близько третини дівчат, а в деяких цей показник не сягає і 5%. Про це свідчать дані Асоціації "ІТ України" за результатами опитування HR-фахівців компаній-учасників об'єднання.

У IТ-галузі жінки в основному трудяться в таких напрямках як тестування ПЗ - 60% і бізнес-аналітика - 20%. А, власне, написанням коду представниці прекрасної статі займаються набагато рідше - не більше 8%.

А якщо говорити за розподіл у кар'єрній ієрархії, то поки що жінок-управлінців в ІТ не так багато - близько 15%.

Водночас є тенденція до збільшення кількості жінок-керівників, які очолюють, наприклад, успішні українські IТ-компанії "Арт-мастер", 3-T, Sitronics і KM-ware (Україна).

Представники галузі стверджують, що частка жінок в IТ залишається практично незмінною приблизно з 2005 року. У той же час, серед випускників IТ-факультетів дівчата складають близько 35%, що свідчить про те, що значна частина з них не працевлаштовуються в індустрії.

У США, як державі з найбільш розвиненою IТ-індустрією, частка жінок у галузі досягла історичного максимуму в 80-і роки, склавши майже 40%, після цього почала неухильно знижуватися, досягнувши 25% на сьогодні.

У Штатах існує навіть Асоціація жінок програмістів (Association for Women in Computing), яка сприяє отриманню жінками ІТ-освіти та їх працевлаштування в компаніях цієї сфери економіки.

Як відомо, обсяг IT-ринку в Україні складає близько $ 1-1,2 млрд. на рік. На ньому зайнято близько 25-30 тис. фахівців, при цьому дефіцит їх як мінімум втричі більший - близько 90 тис. осіб.

 
 
 

Стрічка новин