Книговидавці заявляють, що українці стали менше читати. За даними Асоціації видавців та розповсюджувачів книг, на купівлю літератури громадяни витрачають в десятки разів менше, ніж в інших країнах - 2,9 євро на рік.
Німці не шкодують 119 євро, фіни - 105, поляки - 32. Менше ніж в Україні читають тільки молдовани (на 2,2 євро в рік). Головною причиною того, чому українці не бажають купувати книги, президент асоціації Олександр Афонін називає відсутність держпідтримки і популяризації читання.
"В Англії, Німеччині, Фінляндії такі програми працюють. Їх мета - навчити дітей не тільки читати, але і переказувати прочитане, а потім застосовувати отримані знання на практиці", - заявив Афонін.
У столиці дійсно тепер не часто побачиш людей, які читають звичайну книгу, а от в метро і маршрутках все з "рідерами" (електронні книги) і смартфонами.
"Такі книги у нас не залежуються, їх стабільно розкуповують останні кілька років", - підтвердили в одному з магазинів техніки.
У книжкових магазинах відзначають, що книгою року став еротичний роман "П'ятдесят відтінків сірого". "Зараз спостерігаємо бум на книги українською мовою. Особливо вони стали популярними після закону про мову, - розповіли в одній з столичних книгарень.
Також розхапують романи, по яким знімають фільми. Отже зараз чекаємо буму на "Анну Кареніну". В іншому магазині розповіли, що популярні вже який рік книги-тренінги: ті, які вчать бути успішними, щасливими або допомагають пережити, приміром, розлучення.