10 найбільш екстремальних економічних прогнозів на 2013 рік

10 найбільш екстремальних економічних прогнозів на 2013 рік

Данський інвестиційний банк Saxo Bank опублікував десятку найбільш екстраординарних економічних прогнозів на 2013 р., які озвучувалися економістами. Так, експерти вважають, що вже в найближчому майбутньому вірогідний обвал цін на нафту до $ 50 за барель, падіння вартості акцій німецьких компаній і зниження курсу японської єни, в той час як саму Японію охопить націоналізація.

1. Індекс DAX впаде на 33%

Уповільнення економічного зростання в Китаї може застопорити промислову експансію Німеччини. Це викличе втрату довіри споживачів і обвал цін на акції. Падіння рейтингів канцлера Німеччини Ангели Меркель у міру наближення до вересневих виборів і посилення політичної невизначеності в цій країні посилить європейську боргову кризу. В результаті акції німецьких компаній втратять третину ринкової вартості. Індекс DAX впаде на 33%, до 5000.

2. Націоналізація виробників електроніки в Японії

Японська електронна промисловість, яка раніше прославила Країну висхідного сонця, нині перебуває в занепаді, не витримуючи конкуренції з південнокорейськими компаніями. Річні збитки трьох гігантів Sharp, Panasonic і Sony перевищать $ 30 млрд., що сильно підірве їх кредитоспроможність. Японський уряд націоналізує ключових гравців індустрії, подібно до того, як влада США в роки кризи взяла на поруки американських автомобілебудівних гігантів.

3. Соєві боби подорожчають на 50%

Погана погода протягом 2012 руйнівно впливала на посіви у всіх регіонах світу. Запаси соєвих бобів у США знаходяться на дев‘ятирічному мінімумі, внаслідок чого ціни нового врожаю потрапили в небезпечну залежність від подальших погодних катаклізмів. Свою лепту в зростання цін внесе підвищений попит на біопаливо, а також спекулянти, які готуються увійти на ринок і підняти ціни на соєві боби на 50%.

4. Золото подешевшає до $ 1200/унц.

Впевнене економічне відновлення США в 2013 р. здивує інвесторів, особливо тих, хто сховав долари в такі тихі гавані, як золото. Цей фактор, а також скорочення попиту на золото в Китаї та Індії, які страждають від ослаблення економічного зростання та підвищення безробіття, запустять новий раунд продажу золота. Дорогоцінний метал подешевшає з нинішніх $ 1685/унц. до $ 1200/унц., перш ніж підключаться центробанки і візьмуться поповнювати свої запаси.

5. Нафта подешевшає до $ 50/барель

Виробництво енергоресурсів в США продовжує зростати головним чином завдяки удосконаленню технологій виробництва, таких як глибоке буріння сланцевих порід. Виробництво сирої нафти в США стабільно зростає, рівень її запасів вже перебуває на 30-річному піку, а можливості експорту обмежені. У результаті котирування легкої нафти марки WTI опиняться під тиском і поступово знизяться з нинішніх $ 90/баррель до $ 50/барель.

6. Ієна подешевшає до $ 1/JPY60

Ліберально-демократична партія прийшла до влади в Японії, пообіцявши змусити центробанк перейти до агресивної грошовій політиці. Побоюючись ослаблення ієни, японські інвестори, щоб скоротити ризики, репатріюють частину своїх накопичень за кордон, позбавивши ієну звання «тихої гавані» і найсильнішої світової валюти. Японська валюта обвалиться з нинішніх 84 ієн за долар до 60 ієн за долар США.

7. Швейцарський франк подорожчає

Ризики ослаблення єврозони будуть посилюватися через вибори в Італії, сепаратистських рухів в Іспанії і проблем в Греції. Побоювання за долю валютного блоку знову спонукають інвесторів спрямувати потоки капіталу до Швейцарії, і влада цієї країни вирішать, що краще підняти курс швейцарського франка, ніж накопичувати надмірні валютні резерви, які досягли 100% національного ВВП. Як наслідок, пара EUR / CHF впаде з нинішнього рівня 1,2 до нового історичного мінімуму в 0,95.

8. Гонконг прив’яже свій долар до юаня

Гонконг відмовиться від прив‘язки своєї валюти до долара США і прив’яже її до китайського юаня. Інші країни Азії просигналізує про бажання наслідувати його приклад. Це посилить коливання курсу юаня, оскільки китайський уряд втратить здатність жорстко контролювати свою валюту. Гонконгу даний крок дозволить стати одним з основних світових центрів торгівлі валютою і головним центром торгівлі юанями.

9. Іспанія наблизиться до дефолту

Оскільки напруга в іспанському суспільстві досягло такого напруження, що відразу кілька провінцій намагаються відокремитись, уряд країни не зможе піти на подальші скорочення соціальних витрат. У 2013 р. держава опиниться на краю розвалу, рейтинги боргових паперів Іспанії опустяться до сміттєвого рівня, а процентні ставки різко зростуть до 10% при одночасному підвищенні вартості страховок від дефолту.

10. Ставки за 30-річними бондами США подвояться

Політика нульових процентних ставок Федеральною системи США спонукає інвесторів відмовлятися від фіксованих доходів. В даний час прибутковість 30-річних американських бондів становить менше 3% в рік, що нижче рівня інфляції. Власники цих паперів фактично втрачають гроші в реальному вираженні і замислюються про більш вигідних інвестиціях. У 2013 р. вони будуть переводити свої капітали в акції, надихнувшись 14%-ним зростанням фондових індексів у 2012 р. Ринок бондів — набагато більший, ніж ринок акцій, і переклад 10% його фондів в акції приведе до збільшення фондового ринку на 30%. Це спонукає американських регуляторів подвоїти процентну ставку за бондами.

За словами головного економіста Saxo Bank Стіна Джакобс, цінність «шок-прогнозів» в тому, що вони вчать інвесторів думати, виходячи за вузькі рамки, і бути насторожі від неприємних сюрпризів. Ці десять прогнозів чудово підійдуть для стрес-тестів інвестиційного портфеля.

Рік тому в числі екстремальних економічних прогнозів Saxo Bank на 2012 р. значилося здешевлення вартості Apple на 50% — до $ 213 млрд., програш Барака Обами на президентських виборах в США і економічний спад в Австралії. В дійсності події розвивалися з точністю до навпаки.

«Якби деякі наші прогнози збувалися, 2012 р. став би роком величезних змін. Можливо, наслідком наших прогнозів стали дискусії про те, як уникнути зазначених нами неприємних подій», — пояснює пан Джакобс.

 
 
 

Стрічка новин