Українців можуть почати штрафувати за антени та кондиціонери

Українців можуть почати штрафувати за антени та кондиціонери

Експерти зазначають, що депутати не вводять новий штраф, а збільшують відповідальність за вже існуючі порушенн. Більшість кондиціонерів і супутникових антен встановлені без відповідних дозволів У Верховній раді зареєстрований закон, який підвищує штрафи за порушення правил користування будинками і житловими приміщеннями. Законопроектом пропонується підвищити штрафи за порушення правил користування житловими приміщеннями, сходовими клітками, ліфтами, під'їздами, прибудинковими територіями з 17-51 грн. до 340-1360 грн. для громадян та з 51-119 грн. до 850-1700 грн. для посадових осіб.

Про це пише "Комсомольская Правда в Украине". На думку експертів, цей закон надасть владі можливість штрафувати громадян за встановлені без дозволу кондиціонери та супутникові антени. Однак юристи кажуть, що тут не все так просто. "Депутати не вводять новий штраф, а збільшують відповідальність за вже існуючі порушення. Хоча варто зазначити, що більшість кондиціонерів і супутникових антен у нас встановлені без відповідних дозволів", - розповів юрист Михайло Юмашев.

За його словами, існує норма, згідно з якою людина має отримати затверджену проектну документацію на реконструкцію фасаду, а також копію паспорта фасаду з встановленим кондиціонером. Тому що встановлення кондиціонера прирівнюється до реконструкції фасаду, і на проведення даного виду робіт потрібні відповідні дозвільні документи. Але цим практично ніхто не займається, тому що спілкування з чиновниками може затягнутися на кілька років Крім того, за словами фахівця, також є норми, які на додаток до загальнодержавних встановлюють місцеві органи влади.

Так, наприклад, у Києві та Харкові, якщо будинок являє історичну або культурну цінність, на фасаді не можна розміщувати зовнішні блоки кондиціонерів або супутникові антени. За всім цим стежить спеціальна інспекція державного архітектурно-будівельного контролю. "Однак до сих пір я не пам'ятаю випадку, щоб громадян штрафували за кондиціонери. Зараз більшість випадків демонтажу кондиціонерів відбувається через суд, коли сусіди подають позов через те, що зовнішній блок створює додатковий шум, який не відповідає санітарним нормам і правилам", - зауважив Юмашев.

Видання також зазначає, що в столиці вже намагалися ввести податок на кондиціонери, супутникові антени і навіть пластикові вікна. Однак після звернення в прокуратуру владі заборонили вимагати гроші у городян.

Джерело:   http://tsn.ua
1803
08.07.2014
 
 
 

Стрічка новин