Українські футзалісти виграли студентський чемпіонат світу

Футзальна збірна України виграла чемпіонат світу серед студентів. Змагання проходили в португальському місті Брага. Це третій подібний успіх українців — раніше підопічні Геннадія Лисенчука здобували золоті нагороди 1998-го і 2004 року.

На студентському мундіалі — надважлива фізична готовність. Змагальний графік надзвичайно жорсткий, за шість днів довелося провести шість матчів. У груповому турнірі наші перемогли Ізраїль (6:0), Таїланд (2:1) та Польщу (5:3). У чвертьфіналі обіграли Бразилію (3:1). Два наступні поєдинки українці виграли — 1:0. Португалія нам дісталася в матчі 1/2 фіналу, а Росія — у вирішальному поєдинку.

У турнірі мали право грати футболісти — чинні студенти, які народилися після 1 серпня 1984 року. Збірну України сформували на базі харківського "Локомотива", срібного призера національного чемпіонату та фіналіста Кубка.

Національна команда України цього року гратиме у фінальній частині Кубка світу. Вона відбудеться з 1-го по 18 листопада в Таїланді. 24 команди розбиті на шість груп. Україна потрапила до квартету "А". Суперники — Таїланд, Коста-Рика, Парагвай. До 1/8 фіналу виходять дві найкращі команди, а також чотири з тих, що посіли треті місця.

Наступного тижня в Кубку УЄФА, аналог футбольної Ліги чемпіонів, стартує львівська "Енергія". Найсильніша команда країни гратиме в основному раунді змагань у Чехії. Опоненти: місцева "Ера пак" — 4 вересня, 21.00 за Києвом, румунський "Тирґу Муреш" — 5 вересня, 18.30, і "Леотар" із Боснії та Герцеговини — 7 вересня, 16.30. До наступного раунду, елітного, виходять дві найкращі команди групи. Там сформують чотири групи по чотири команди. Переможці груп наприкінці квітня 2013 року у "Фіналі чотирьох" визначать найсильнішу футзальну команду Європи. Сьогодні титул належить іспанській "Барселоні".