О.Сугоняко: панічний попит українців на валюту зумовлений непродуманою політикою НБУ

О.Сугоняко: панічний попит українців на валюту зумовлений непродуманою політикою НБУ

В Україні за останній місяць дійсно суттєво зріс попит на валюту і зумовлене це у першу чергу непродуманою політикою Національного банку України. Про це УНН сказав голова Асоціації українських банків Олександр Сугоняко.
Загалом, як зазначив О.Сугоняко, за останній місяць українці придбали на 700 млн доларів валюти більше, ніж продали.

Панічний попит на валюту О.Сугоняко вважає наслідком втрати довіри українців до гривні, яка у свою чергу є наслідком непродуманої політики НБУ.

"Мені здається, що у НБУ просто недооцінили розум клієнтів, тобто наших громадян. Коли ідуть повідомлення, що минулого року ми витратили 7 млрд на втримання курсу гривні, і з початку цього року вже два з половиною мільярди витрачено, а тепер МВФ каже, що ще понад п’ять мільярдів треба витратити на забезпечення стабільності, то це ж означає, що щось не те", - вважає він.

О.Сугоняко звернув увагу на суперечливі заяви представників Національного банку України, в яких звучать то прогнози про можливо девальвацію, то запевнення у стабільності ситуації.

"Люди не знають кого слухати. Мені здається, що це хороший урок для влади – треба цінувати слово", - наголосив О.Сугоняко.

Зростання попиту на валюту – це додатковий тиск на економіку, вважає Сугоняко.

Крім того, О.Сугоняко додав, що банківська галузь незацікавлена у девальвації гривні.

"Банківську галузь очікують додаткові збитки і через те, що буде погіршення кредитних портфелів, а це означає, що доходи будуть меншими за видані кредити, адже там валютна складова дуже суттєва. А з іншого боку, у нас валютні вклади перевищують валютні активи, а це означає, що обслуговувати їх буде важче", - зазначив експерт.

На його думку, розв’язати ситуацію яка склалася, можна тільки подавши об’єктивну та правдиву інформацію.

Нагадаємо, за статистикою комерційні банки протягом червня місяці продали громадянам України на 740 млн доларів більше ніж придбали.

Слід зауважити, що голова Нацбанку Сергій Арбузов заявив, що для підтримки гривні до кінця року можливо буде витрачено 5 млрд доларів. Водночас керівник групи радників голови Національного банку Валерій Литвицький впевнений, що девальваційні очікування необґрунтовані.

Джерело:   http://www.unn.com.ua
1744
08.07.2014
 
 
 

Стрічка новин