Зростання тарифів на газ, запуск нової митниці, е-права та інші нововведення листопада 2019

Зростання тарифів на газ, запуск нової митниці, е-права та інші нововведення листопада 2019

Останній місяць осені принесе українцям кілька важливих нововведень. Для населення це будуть підвищені ціни на газ, послаблення у купівлі іноземної валюти та можливість переведення водійських документів у е-формат.

 

Також листопад ознаменується реформуванням української митниці і роботою банківських рахунків за міжнародною системою IBAN. Розповідаємо детально.

Підвищення тарифів на газ

З 1 листопада «Нафтогаз України» підвищує вартість блакитного палива для промислових споживачів та інших покупців. Листопадові розцінки на газ виростуть в середньому на 18,4-19,6%, залежно від обсягів закупівель і контрактних умов оплати, в порівнянні з попереднім періодом.

 

Як пояснює «Нафтогаз» подорожчання викликане зростанням цін на ресурси в Європі, звідки Україна закуповує газ реверсом:

«Ціни газу на європейських хабах з поставками в листопаді перевищують поточні майже наполовину» — повідомлення «Нафтогаз України»

Ціна 1 тисячі кубометрів палива складе від 5 861 до 6 463 грн, без урахування ПДВ і витрат на транспортування трубопроводами. Якщо підприємство закуповує від 50 тис. кубометрів і не має заборгованості перед компанією, за умови повної передоплати, ціна складе 7 033,20 грн, включаючи ПДВ. Якщо місячні норми споживання нижче 50 тис кубів або ж компанії проводять післяплату, ціна складе 7 755,60 гривень з ДПВ.

 

Слідом за зростанням вартості газу для промисловості, подорожчає ціна блакитного палива і для населення.

Нові реквізити для податків

У зв’язку з початком дії в Україні міжнародного стандарту номера банківського рахунку IBAN, з 1 листопада працюють нові реквізити для сплати податків – єдиного податку, податку на доходи фізичних осіб, військовий збір, ЄСВ та інші, до місцевих та державного бюджетів. Перевірити свій IBAN рахунок можна за посиланням на сервісі Національного банку: https://bank.gov.ua/iban

Електронні водійські права та нововведення на дорогах

З листопада в Україні стартує проект е-прав. Це означає, що водії зможуть «возити» водійські документи у смартфонах. Права на водіння або технічні паспорти автотранспорту можна буде зареєструвати у спеціальному мобільному додатку.

«Водій може не возити з собою пластикові оригінали документів, так як їх електронні копії матимуть аналогічну юридичну силу» — Сергій Гончаров, заступник міністра МВС.

Створити електронні версії водійських посвідчень можна буде тільки на підставі прав сучасного зразка. Тому власникам старих версій документів – ламінованих прав і радянських зразків – необхідно їх замінити, для реєстрації е-прав.

 

З 1 листопада на дорогах Києва знижується швидкісний режим – не більше 50 км/год, в рамках зимового обмеження швидкості.

Послаблення у купівлі іноземної валюти

Національний Банк України продовжує курс лібералізації валютної політики. З 5 листопада НБУ вводить послаблення для валютних інтервенцій фізичних осіб. Населення зможе купувати валюту та банківські метали без обмежень по сумі транзакцій в день через каси банків, фінансових установ або за допомогою онлайн-банкінгу.

 

НБУ також скасував вимогу подачі фізособами документів, що підтверджують підстави для проведення угод з валютою. Регулятор ввів систему інвестування за кордон в рамках е-лімітів (до 50 тис. євро/рік для фізосіб), знявши вимогу індивідуальних дозволів або ліцензій у Нацбанку.

Нова митниця України

Прем’єр-міністр Олексій Гончарук анонсував запуск з 1 листопада нової Державної митної служби. Нововведення торкнуться очищення митниці від корупції і контрабанди. В даний момент уряд зайнятий технічними і кадровими питаннями перезавантаження відомства:


Олексій Гончарук,
прем'єр-міністр України
«Ми сподіваємося, що 1 листопада ми запустимо нову митницю, і ви відчуєте зміни. Зараз до цих пір на митниці працюють корупціонери, ми це знаємо … Неможливо силами міністерства фінансів побороти контрабанду, яку контролює прокуратура, СБУ … Я переконаний, що нинішні керівники відрізняються по якостях від тих, хто очолював до цього … Якщо співробітництво під координацією президента буде організовано, то це явище піде в минуле»

Також, ДМС чекає реорганізація. 26 існуючих митниць скоротять до 16, залишивши окремо лабораторію і кінологічний центр. Митні пости із підпорядкування Державній Фіскальній Службі перейдуть у підвідомчість Митної Служби.

Вихідні у листопаді

На останній осінній місяць року, що минає, припадає 21 робочий день і 9 вихідних, відповідно до традиційного розпорядку трудового тижня.

 
02.11.2019
Экономика
 
 
 

Лента новостей