Книжковий фестиваль у Черкасах

img

Цьогоріч у Черкасах відбудеться четвертий книжковий фестиваль. Він триватиме 1-3 жовтня.


Про це повідомили організатори фестивалю.


Фокусна тема фестивалю – “Можна все навпаки”. Через новий стиль життя в карантинних обмеженнях Черкаський книжковий фестиваль триватиме в гібридному форматі.


– Цього року ми не ставимо собі за мету зібрати якомога більше людей. Зараз у пріоритеті – безпека та здоров’я наших відвідувачів. Тому частину подій ми вирішили транслювати онлайн. Люди, які захочуть послухати й побачити спікерів нашого фестивалю, поспілкуватися з однодумцями, зможуть увімкнутися з будь-якого ґаджета у будь-якому куточку України та світу, – розповіла голова ЧОМГО “Книжковий маестро” Юлія Чабаненко.


Водночас Юлія Чабаненко додає, що фестиваль продовжить виконувати свою місію – сприяти сталому інтелектуальному розвитку громадян через популяризацію української культури та читання, зокрема.


Відвідувачі фестивалю зможуть зустрітися з письменниками, отримати примірник бестселера від видавця, відвідати творчі інтерактиви та лекції від громадських діячів, послухати музику сучасних виконавців. На майстер-класах дорослі та діти зможуть спробувати себе в образотворчому мистецтві, театральній площині і поглибити знання в літературній сфері.


Окрім того, потрапити на зустріч з авторами зможуть і жителі територіальних громад Черкаської області. Організатори фестивалю планують провести літературні події в Золотоноші, Кам’янці, Городищі, Умані та інших містах і селищах регіону.


– Після річної перерви ми готові “вриватися” та відновлювати культурний стан області, який погіршився у зв’язку з пандемією. Ми не могли залишити Черкаси без книжкового свята, тому шукали різні варіанти для можливості його проведення. Насамперед ми подали заявку на грант від Українського культурного фонду. І дуже радіємо, що ця культурна інституція вже втретє підтримала нас та нашу подію, – повідомила організаторка фестивалю Людмила Фіть.


Зараз команда працює над розробкою літературної програми, запрошенням письменників та видавців.


Проєкт “Черкаський книжковий фестиваль “Можна все навпаки” реалізується в межах партнерської програми “Культура.Туризм.Регіони” Українського культурного фонду, Програми USAID “Конкурентоспроможна економіка України” (USAID КЕУ), Державного агентства розвитку туризму.