Радіація та рак: озвучено всю правду про їжу з мікрохвильовки

Радіація та рак: озвучено всю правду про їжу з мікрохвильовки

Пластиковий посуд в мікрохвильовці небезпечний – деякі хімічні речовини із пластику можуть потрапляти в їжу під час нагрівання.

 

Виконуюча обов’язки міністра охорони здоров’я Уляна Супрун розвіяла найстрашніші міфи про мікрохвильовку. Головний лікар країни дозволила українцям розігрівати їжу в такий спосіб, але тільки в склі або кераміці.

 

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, відповідний пост вона опублікувала у себе в Facebook.

 

Перше, з чого починає Супрун, це констатація факту – тепловий вплив руйнує багато корисних речовин. При цьому не завжди найбільш “смертельна” – це мікрохвильовка.

 

Так, за словами фахівця, найбільш теплочутливі це водорозчинні вітаміни (фолієва кислота, вітаміни В і С). Згідно з дослідженнями, найбільш ефективний метод для збереження вітаміну С – пароварка (руйнується тільки десята частина).

 

Під час приготування в мікрохвильовці – приблизно чверть, більше вітамін втрачає в результаті варіння – майже половину.

 

Приміром, у шпинаті зберігається більше фолієвої кислоти під час приготування в мікрохвильовці, ніж на плиті. Є овочі, які втрачають багато корисних речовин при приготуванні у воді. Наприклад, брокколі, приготовані в мікрохвильовій печі у воді, втрачають від 74% до 97% антиоксидантів.

 

Основне правило: чим менше їжа піддається нагріванню, тим більше поживних речовин вона зберігає. Мікрохвильова піч краще варіння тим, що вітаміни не виварюються у воду.

 

Стосовно пластикового посуду, Супрун радить розігрівати їжу в склі або кераміці. Деякі хімічні речовини з пластику можуть потрапляти в їжу під час нагрівання. Особливо це стосується фталатів і бісфенолу-А.