Театротерапія в Черкасах

Театротерапія в Черкасах

Протягом року громадська організація «Перспектива» впроваджувала проект «Театральна студія «Рампа» для молоді з інвалідністю та членів їх родин» в рамках Проекту «Посилення спроможності неурядових громадських організацій України та Грузії до участі в діалозі щодо надання соціальних послуг». Проект став можливим завдяки підтримці за підтримки Європейського Союзу, Спілки Робітничих Самаритян, Українського незалежного центру політичних досліджень, Центру стратегічних досліджень Грузії.

 

В рамках проекту 27 особам були надані соціальні послуги денного перебування. Отримуючи послугу денного перебування та театротерапії у театральній студії молодь з інвалідністю разом з батьками, іншими членами родини займаються творчістю. 

 

14 одержувачів соціальних послуг отримали професійну допомогу психолога. Психокорекційна робота проводилася у вигляді тренінгів та індивідуальних консультацій. Тема зустрічей стосувалася питань самоорганізації, принципів роботи у групі та способів рефлексії після виступів.

 

Театротерапія допомогла учасникам вдосконалювати навички творчої реалізації у колективній роботі, під час виступів на сцені.

 

Підвищенню акторської майстерності також сприяли майстер-класи акторів Черкаського обласного театру.

 

Творчі майстер-класи, які проводилися з учасниками проекту навчали і розвивали особистість. Були проведені такі заходи:

 

Майстер-клас «Принципи використання кольорової гами у візуальних композиціях» (26-27.08)

  • Майстер-клас розвитку артистичних здібностей (18.09) був присвячений прийомам акторської виразності та відпрацюванню мізансцен вистави.
  • Студія «Рампа» взяла участь у міжнародних фестивалях молодіжних театрів «Шлях» (м.Львів), «Шлях до успіху» (м.Запоріжжя), "Фортуна - фест" у м.Черкаси,.
  • Відбулася інтеграційна прем’єра вистави «Маленький принц» за участі молоді з інвалідністю та членів їх родин.
  • Проведене анкетування споживачів послуг та членів їх родин. Всього опитано 30 осіб.
  • Почалася робота над створенням відеофільму про колектив «Рампа» для телеканалу.
  • 26.10 для акторів студії обласним молодіжним ресурсним центром була влаштована фото сесія у професійній фото студії.

 Прем’єра вистави «Маленький принц»

 

Тривала, але цікава робота театральної студії «Рампа» для молоді з інвалідністю та членів їх родин увінчалася прем’єрою відомого твору А.Екзюпері «Маленький принц». Глибокий філософський зміст твору не збентежив аматорів, а надихнув якнайкраще втілити у життя свої найзаповітніші творчі прагнення і втілити на сцені образи Маленького принца, Лиса, Короля, Змії, Ліхтарника, Властолюбця і звісно чарівної, але вередливої Троянди.

 

У виставі були задіяні і молодь і їх батьки і друзі, які допомагали створювати мистецьку атмосферу. Всього – близько 40 осіб.

 

Досвід, здобутий у спільній творчій діяльності молоді з акторами, режисером, декоратором безцінний. А навички і вміння творити на сцені допоміг багатьом подолати бар’єри публічних виступів, повірити у себе, плекати нові мрії та ідеї.

 

Фотоматеріали з вистави «Маленький принц» розміщені на сторінці Фейсбук https://www.facebook.com/spilkaBMI/

 

Відеоматеріали виступу на Міжнародному фестивалі у м.Львів розміщені на диску

https://drive.google.com/drive/folders/0B-X_hd9_eVJvSEFXY0tpMm5qaDA

 

Відеоматеріали виступу на Міжнародному фестивалі у м.Черкасах розміщені у мережі Фейсбук

https://www.facebook.com/profile.php?id=100017434987841&fref=pb&hc_location=friends_tab&pnref=friends.all

 

Ліана Деркач

08.11.2017
Общество
Просмотров: 785