Безвіз: три прості правила, що дозволять легко перейти кордон

Безвіз: три прості правила, що дозволять легко перейти кордон

Ще кілька місяців тому багато хто з нас не вірив, що колись настануть часи, коли до Європи можна буде поїхати просто так, без оформлення візи. Тим не менше, починаючи з 11 червня, омріяний «безвіз» для власників біометричного паспорта стане реальністю.

 

Для туристів, які мають мету поїздки та її підтвердження проблем не буде.

 

Переконайтесь, що ваш паспорт – біометричний

 

Як не дивно, багато хто з українців не розуміє різницю між біометричним та звичайним закордонним паспортом. Тим часом відрізнити їх дуже просто: внизу обкладинки біометричного паспорта знаходиться спеціальний символ, який в усьому світі позначає наявність вбудованого чіпа, що зберігає інформацію про власника документа. Якщо такого символу на обкладинці немає, перетнути кордон без візи не вдасться. Раніше видані візи зберігають чинність, тож якщо у вас немає біопаспорта, але є чинна шенгенська чи національна віза – ласкаво просимо на кордон!

 

Утім, «звичайні», або не біометричні, паспорти в Україні не видаються з жовтня 2016 року, тож якщо ви оформлювали паспорт протягом останніх півроку, ваш документ стовідсотково біометричний.

 

Як довести благонадійність?

 

За офіцером прикордонної служби закріплене остаточне рішення: пускати іноземця до своєї країни чи ні. Й віза у паспорті не є гарантією в’їзду. Виходячи з цього, на прикордонника покладається обов’язок пересвідчитися: чи не є ви нелегальним мігрантом, чи не складаєте загрозу його державі? Переважна більшість туристів подібних підозр не викликають, та у будь-якому разі туристові варто підготувати відповіді на розповсюджені питання прикордонників.

 

Зазвичай питання є такими:

  • Яка мета вашого візиту?
  • Куди саме їдете (які місця плануєте відвідати і т.п.)?
  • Де плануєте замешкати?

Як бачимо, нічого складного. Людина, яка чітко відповідає на такі питання, у 99,9% випадків без проблем перетне кордон. Та якщо прикордонник попросить, варто показати резервацію готелю чи хостелу, страховий поліс, продемонструвати кредитну картку чи готівкові кошти, зворотний квиток і т.д. Практика показує, що вимагати банківську виписку прикордонники стануть лише в тому випадку, якщо іноземець викличе в них серйозні підозри.

 

Не порушуйте законів

 

Безвізовий режим призначений для короткотермінового перебування на території Європи: максимум 90 днів протягом кожних півроку. Тобто якщо ви в’їхали до Єврозони й пробули там 90 днів, наступного разу зможете в’їхати лише через 3 місяці. Відтак тому, хто часто подорожує до Шенгену, варто ретельно підраховувати дні перебування в Європі: сумарна їхня кількість не має перевищувати 90 протягом півроку, інакше одного чудового дня отримаєте відмову у в’їзді.

 

Крім того, категорично не рекомендуємо здійснювати будь-яку діяльність, за яку передбачається грошова чи натуральна винагорода: ці порушення відслідковуються дуже ретельно. Навіть якщо ви їдете за безвізовим режимом знайомитися з роботодавцем й він просить вас продемонструвати свої навички, не беріть за це грошей: ризикуєте отримати заборону на в’їзд на 5 чи 10 років. Будь-яка оплачувана робота може здійснюватися лише за спеціальними дозволами. У тому числі за робочими візами!

 

Так само не варто порушувати місцевих законів: не паліть на вулиці, якщо це забороняється у країні перебування, не смітіть, не переходьте вулицю на червоне світло, не розпивайте відкрито спиртних напоїв. Скоріш за все, за таке вас ніхто не оштрафує. Але при наступному в’їзді на вас може чекати неприємна несподіванка у вигляді заборони на в’їзд.

 

Що дає безвіз українському туристу

  • Можливість купити турпутівку не за місяць, а за тиждень до виїзду чи вильоту чи взагалі в «останню хвилину».
  • Влаштовувати спонтанні сіті-брейки у міста Європи.
  • Купувати дешеві перельоти і переїзди по Європі, що означає бюджетні подорожі.
  • Компонувати цікаві трансконтинентальні маршрути через європейські аеропорти, не думаючи про візи.
22.08.2017
Законы
Просмотров: 905