Сонячне затемнення 2017: коли та як дивитися

Сонячне затемнення 2017: коли та як дивитися

Цього року 21 серпня можна буде спостерігати унікально довге сонячне затемнення, проте українці не зможуть його побачити за допомогою звичайних засобів.

 

Чому варто побачити?


Сонячне затемнення у 2017 році стане дійсно унікальним, оскільки триватиме 1,5 години. Повну фазу затемнення можна спостерігати усього кілька хвилин.

 

Крім того, цього року так звана сонячна корона буде набагато більшою, ніж під час інших затемнень.

 

Коли станеться затемнення?


Цього року сонячне затемнення почнеться 21 серпня о 21.26 за київським часом. Найкраще його зможуть побачити жителі США, а у NASA запланована цікава подія.


Його називають Великим американським затемненням, оскільки воно стане першим сонячним затемненням з часів заснування США, повну фазу якого можна спостерігати виключно в Америці.

 

Чи можна побачити в Україні?


На жаль в Україні побачити сонячне затемнення у 2017 році буде неможливо через час доби в країні. Спостерігати його зможуть тільки ті, хто знаходиться у США. Часткову фазу природного явища зможуть буде видно у Західній Європі та Південній Америці.

Тоді можна буде побачити так зване часткове сонячне затемнення, коли спостерігач потрапляє у напівтінь.

 

Проте NASA проведуть першу пряму трансляцію природного явища, для якої агентство використає 11 космічних апаратів, 3 літаки та 50 аеростатів. Таким чином його зможуть побачити усі охочі.

 

Варто наголосити, що місто Карбондейл стане унікальним місцем, у якому можна буде двічі спостерігати повну фазу сонячного затемнення – у 2017 та 2024 роках.

 

Факти ICTV проведуть текстовий онлайн неймовірного природного явища.

 

Нагадаємо, вчені NASA вважають, що останнє сонячне затемнення відбудеться через 600 млн років.